Підлоги для харчового виробництва
Оптимальні підлоги для харчових виробництв: Стійкість і надійність
Підлогові покриття, що наносяться в приміщеннях, призначених для харчового виробництва, висувають високі вимоги щодо зносостійкості, впливу хімічних засобів та низьких температур, міцності і еластичності. Підлогові покриття для харчового виробництва також повинні забезпечувати стійкість до механічних (абразивних) і ударних впливів, безпилля підлоги, забезпечувати легке підтримання її в чистоті та порядку.
В якості підлогових покриттів для харчових виробництв часто використовуються наливні підлоги, зокрема метилметакрилатні наливні підлоги і особливо поліуретанові наливні підлоги. Метилметакрилатні наливні підлоги, які використовують суміші на основі метилметакрилатних смол, гарантують високу міцність, стійкість до дії хімічних речовин, чистоту і безпилля покриття. Поліуретанові наливні підлоги забезпечують високі показники еластичності, ударної міцності, зносостійкості та стирання, стійкість до впливу вологи і, що дуже важливо, дозволяють зберігати ці фізичні і технічні властивості підлогового покриття під час функціонування в умовах низьких і негативних температур.
Основні вимоги, що пред'являються до підлогового покриття на харчовому виробництві:
Непроникність, непоглинання, гідроізоляційні властивості підлоги.
Вимога обумовлена відмовою від укладання структурних бетонних основ або чистих цементних розчинів на користь спеціально модифікованих полімер-цементних покриттів.
Нетоксичність.
Безсумнівно, що при серйозних навантаженнях на підлогу (транспортування продукції каром, переміщення тари тощо) час від часу навіть найзносостійкіші покриття піддаються стиранню. Під час прибирання підлоги найдрібніші частинки складу покриття з водою і парами розносяться і через дренажні системи потрапляють у стічні води. Якщо матеріал, з якого виготовлений підлога, токсичний, то ризик зараження стічних вод і навколишнього середовища в цілому достатньо великий. Цим же небезпечна і непрофесійна укладка полімерних підлогових покриттів, яка загрожує поступовим руйнуванням підлоги, під час якого частинки покриття, не увійшовши в міцний зв'язок з матеріалом, розсипаються і несуть в атмосферу токсини, небезпечні для здоров'я людей.
Легкість у прибиранні та дезінфекції.
Як правило, єдино ефективним методом прибирання на харчових підприємствах будь-якого типу залишається вологе миття підлоги. Саме тому структура поверхні підлогового покриття повинна передбачати такі види прибирання і поєднуватися з їх легкістю.